Latest posts

Plotery do folii hydrożelowej - czy warto?

Plotery do folii hydrożelowej - czy warto? 

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają plotery do folii hydrożelowych. Ich posiadacze szybko doszli do wniosku, że jest to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie niż sprzedaż szkieł hartowanych. Poniżej przedstawiam korzyści płynące z posiadania tego urządzenia.

Co to wogóle jest folia hydrożelowa? 

Folia hydrożelowa to rodzaj bardzo elastycznej wręcz gumowej powłoki, składającej się z kilku warstw w zależności od rodzaju folii. Zwykle jest to warstwa: klejąca, hydrożelu i oleofobowa. Wspomniana ochrona ekranu występuje w arkuszach, z których wycinany jest odpowiedni wzór za pomocą plotera. Występują one w rozmiarach dostosowanych do smartfonów (180 x 120 mm) oraz większych odpowiednich na laptopy bądź tablety.

Jak się to ma do szkieł hartowanych? 

Trudno porównywać folię hydrożelową do szkła hartowanego pod względem samego materiału, ponieważ są to dwa zupełnie różne produkty. Jednak możemy odnieść się do funkcji jaką spełniają, czyli głównie ochrony ekranu przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Bez wątpienia, mogę powiedzieć, że folia hydrożelowa sprawdza się znacznie lepiej niż szkło hartowane. Dlaczego?

- Nie pęka podczas upadku lub uderzenia;

- Za pomocą hydrożelu siła upadku jest rozprowadzona po całej powierzchni (nie skumulowana w jednym punkcie), dzięki czemu zapewniona jest skuteczna ochrona przed pęknięciem ekranu;

- Naklejona na ekran jest praktycznie niewidoczna, nie pogrubia ekranu i nie tworzy ostrych krawędzi;

- Nie powoduje problemów z działaniem odcisku palca;

- Bardzo dobrze zakrywa rysy lub nawet pęknięcia ekranu, a szkło zawsze zostawia pęcherzyki powietrza w takich miejscach;

- Jest bardzo elastyczna przez co dobrze dopasowuje się do ekranów typu EDGE i zapewnia doskonałą ochronę krawędzi;

- Większość rodzajów folii posiada funkcję autoregeneracji co oznacza, że potrafi wchłaniać drobne rysy i wgniecenia, które powstają na powierzchni podczas użytkowania.

Osobiście mogę powiedzieć, że od kiedy nakleiłem swoją pierwszą folię hydrożelową na telefon, co miało miejsce dobre kilka lat temu, już nigdy nie wróciłem do szkieł hartowanych. Od tamtej pory na moim prywatnym telefonie zawsze gości folia hydrożelowa. W swojej pracy mam możliwość testowania wszystkich rodzajów folii, które sprzedajemy i żadna z nich nigdy mnie nie zawiodła. Każdy arkusz spełnia swoje zadanie, choć oczywiście jakość poszczególnych marek różni się m.in trwałością. Kilkuletnie doświadczenie pozwala mi stwierdzić, że dużo lepiej pracuje się podczas naklejania bądź użytkowania telefonu z folią hydrożelową niż ze szkłem hartowanym.

Z czystym sumieniem Ty też możesz polecać swoim klientom folię hydrożelową zapewniając, że jest ona lepszą ochroną niż szkło hartowane. Klienci naszego serwisu początkowo sceptycznie podchodzili do zakupu folii, gdyż kojarzyła im się z plastikową warstwą ochronną stosowaną na starszych modelach telefonów. Na szczęście one nie mają ze sobą nic wspólnego. Dla “niedowiarków”, jak i zainteresowanych, przygotowaliśmy krótki materiał wideo, na którym przetestowaliśmy wytrzymałość folii hydrożelowej i odtwarzaliśmy go w naszych punktach usługowych. W 98%, po obejrzeniu materiału, klient wybierał właśnie tę opcję zabezpieczenia wyświetlacza. Filmik o którym wspominam jest dostępny poniżej i śmiało możesz go wykorzystać w swoim serwisie jako reklama innowacyjnej folii hydrożelowej.  

[TEST WYTRZYMAŁOŚCI FOLII]

Folie hydrożelowe zamiast szkieł - istotna zmiana!

Decydując się na zakup plotera do wycinania folii hydrożelowych, możemy dokonać istotnej zmiany, dzięki której posiadanie ochrony ekranu na większość modeli telefonów jest możliwe. Od teraz nie jest konieczne zajmowanie kilku półek w Twoim sklepie na szkła hartowane, których ilość rośnie z miesiąca na miesiąc, ponieważ wychodzą coraz nowsze smartfony, więc nie jesteśmy w stanie mieć wszystkich rodzajów zabezpieczeń ekranu. Za pomocą urządzenia do wycinania ten problem całkowicie znika, gdyż potrzebujemy tylko arkusza folii i plotera, aby wyciąć ochronę ekranu na dowolny telefon. Bez wątpienia jest to ogromna zaleta, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że klient często odwiedza kilka sklepów, szukając odpowiedniej ochrony dla swojego ekranu, a wszędzie słyszy: "tak będzie szkło, ale na zamówienie. Proszę przyjść za dwa dni". W momencie, gdy klient trafi do was nie musi już dalej szukać. Dostanie najlepszą ochronę ekranu od ręki. Drugą zaletą jest niewielki rozmiar, dzięki czemu nawet najmniejszy punkt sprzedażowy może oferować naklejanie zabezpieczenia LCD.

Jaki ploter wybrać? 

Na rynku jest dostępnych wiele ploterów w różnych konfiguracjach. Pracownicy naszej firmy przez lata wyselekcjonowali modele, które sprawdziły się u nas najlepiej oraz zyskały duże grono zadowolonych klientów. Plotery głównie dzielimy na takie, które do działania potrzebują kodów bądź nie. Wybór dla wielu osób nie jest oczywisty. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje plusy i minusy, a decyzja o zakupie zależy od tego na czym wam bardziej zależy. Poniżej pokrótce opiszę wady i zalety dla każdego rozwiązania. 

- Plotery wymagające kodów

To rozwiązanie proponuje nam producent folii i ploterów Sunshine, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają uzupełniania kredytów. Oznacza to, że np. posiadając 50 kredytów mamy 50 cięć, 20 kredytów to 20 cieć itd. Decydując się na zakup tej maszyny uzyskasz dostęp do bardzo bogatej i stale rozbudowywanej bazy danych. Wszelkie aktualizacje i nowe telefony są dodawane na bieżąco,a często pojawiają się przed światową premierą danego modelu. Za sprawą marki Sunshine mamy spokojną głowę oraz zapewnioną stabilność działania przez wiele lat, z uwagi na fakt, że producent za utrzymanie bazy danych pobiera sobie pewnego rodzaju opłatę przy zakupie folii tego brandu. Kupując dowolny rodzaj folii Sunshine otrzymasz kody doładowujące. Opakowanie folii zawiera 50 sztuk arkuszy i kod na 55 wycięć. Pomijając cały system kodów, warto zwrócić uwagę, że Sunshine oferuje wiele rodzajów folii, które mają najwyższą jakość z dostępnych na rynku. Dowodem na to jest zakup arkuszy tej marki, nawet przez klientów posiadających plotery niewymagające kodów.

Podsumowując:

+ najlepsza baza danych, ogromna ilość szablonów po kilkanaście do każdego modelu

+ wysoka stabilność, brak błędów w szablonach

+ folie najwyższej jakości 

+ bezproblemowa, płynna obsługa 

- do wycinania potrzebne są kody

- ograniczenie do kupowania folii od jednego producenta 
- Plotery niewymagające kodów

W technologii, którą proponuje producent Kingmax i Mietubl, niepotrzebne są żadne kody czy kredyty do działania, więc nie ma żadnego ograniczenia wycinania. Jednak baza danych, choć darmowa, nie jest tak często aktualizowana jak w przypadku bazy Sunshine. Czasami zdarza się, że szablony nie pokrywają się z parametrami telefonu, ale są to sporadyczne przypadki. Ponadto aktualizacje są wypuszczane znacznie rzadziej. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że to urządzenie pozwala nam na wycinanie dowolnych folii dostępnych na rynku, dzięki czemu mamy możliwość zminimalizować koszt materiału.

Podsumowując:

+ nie potrzeba kodów do wycinania 

+ można wycinać dowolne folie dostępne na rynku

- uboższa i rzadziej aktualizowana baza danych

- sporadyczne problemy z szablonami

Jak się nakleja folię hydrożelową? 

[NAKLEJANIE FOLII HYDROŻELOWEJ]

Rodzaje ploterów i ich ceny.

Jak wyżej wspomniałem mamy dostępne różne rodzaje ploterów. Poniżej przedstawiam ich ceny:

Plotery wymagające kodów:

- Sunshine SS-890C mini - 1899,99 zł Brutto

Wersja mini standardowego plotera, sprawdza się w małych punktach usługowych lub wyspach w galerii, zajmuje mało miejsca oraz jest obsługiwana z poziomu ekranu dotykowego plotera. Wycina folie maksymalnie do 11 cali.

- Sunshine SS-890C - 2599,99 zł Brutto

Standardowa wersja plotera od Sunshina. Obsługiwany z poziomu aplikacji na telefon. Wycina folie maksymalnie do 12,9 cali.

- Sunshine SS-890C Pro Max - 3199,99 zł Brutto

Największy ploter od firmy Sunshine. Specjalnie zaprojektowany, aby wycinać duże folie do 16 cali. Idealnie sprawdzi się do wycinania folii na klapy laptopów, duże tablety, ale również świetnie sobie radzi w standardowym wycinaniu folii na telefony.   Plotery niewymagające kodów:

- Mietubl MTB CUT180T - 2699,99 zł Brutto

Jeden z najpopularniejszych ploterów bez kodów. Od wielu lat dostępny na rynku. Obsługiwany z poziomu ekranu dotykowego. Pozwala wycinać folię do 14 cali.

- Kingmax FF230C - 2499,99 zł Brutto

Identyczna jednostka jak Mietubl różniąca się tylko obudową i brandem. Oba urządzenia zostały wykonane na tych samych podzespołach i posiadają tylko różny wygląd zewnętrzny. Wycina również arkusze do 14 cali.

- Kingmax FF210C - 1799,99 zł Brutto

Mała wersja plotera, która jest idealna do mniejszych punktów usługowych lub na wyspy w galeriach. Wycina folie do 10 cali.

Jakie folie wybrać? 

Jeśli wybrałeś ploter na kody to do wyboru masz wszystkie folie z firmy Sunshine. Poniżej je wymienię i zaprezentuje jak wyglądają cenowo:

- Sunshine SS-057 Clear - 50 szt 379,99 zł | 7,59 zł / szt

Wysokiej jakości folia przeźroczysta, najczęściej stosowana na telefony.

- Sunshine SS-057B  Anti blue light - 50 szt 379,99 zł | 7,59 zł / szt

Folia hydrożelowa z filtrem światła niebieskiego, chroni wzrok jednak delikatnie zabarwia ekran na niebiesko.

- Sunshine SS-057E Matowa - 50 szt 379,99 zł | 7,59 zł / szt

Folia hydrożelowa z matowym wykończeniem, dobrze się sprawdza jako folia ochronna na plecki telefonów.

- Sunshine SS-057R Edge / Samoregeneracja - 50 szt 389,99 zł | 7,79 zł / szt

Folia hydrożelowa najwyższej jakości z wzmocnionym klejem, by idealnie dopasować się do ekranów typu EDGE. Folia posiada funkcję samoregeneracji przez co można jej używać przez długi czas bez zniekształceń i rys.

- Sunshine SS-057R+ 360 stopni - 25 szt 369,99 zł | 14,79 zł / szt

Specjalna folia o większym rozmiarze przeznaczona do telefonów składanych typu Galaxy FOLD lub FLIP. Dodatkowo można ją wykorzystać jako folię 360 stopni, czyli na cały telefon dookoła z jednego arkusza.

- Sunshine SS-057U UV - 25 szt 299,99 zł | 11,99 zł / szt 

Folia hydrożelowa utwardzana światłem UV. Jest to specjalny rodzaj folii, który po utwardzeniu światłem UV zachowuje się jak szkło. Folia staje się gładka, odporna na rysy i wgniecenia jak szkło.  

- Sunshine SS-057P Tablety - 20 szt 419,99 zł | 20,99 zł / szt

Większe arkusze folii przeznaczone do aplikacji na tablety. Jeśli wybrałeś ploter bez kodów to oprócz powyższych masz do wyboru folie z firmy Mietubl oraz folie z seri “A” im więcej “A” tym wyższa jakość np.

AAAA - Najwyższa jakość / Taka sama jak folie Sunshine

AAA - Dobra jakość 

AA - Niska jakość  

W przypadku folii Mietubl mamy następujące rodzaje folii:

- Mietubl Clear - 50 szt 199,99 zł | 3,99 zł / szt
- Mietubl Anti Blue Light - 50 szt 199,99 zł | 3,99 zł / szt
- Mietubl Mat - 50 szt 199,99 zł | 3,99 zł / szt
- Mietubl Samoregenerująca - 50 szt 269,99 zł | 5,99 zł / szt
- Mietubl Privacy 50 szt 479,99 zł | 9,59 zł / szt
- Mietubl do Tabletów 50 szt 379,99 zł | 7,59 zł / szt

Warto mieć na uwadzę, że folie mietubl nie mają pośrodku paska pozycjonującego tak jak ma to miejsce w przypadku folii Sunshine i folii z serii “A” co sprawia, że montaż jest delikatnie trudniejszy. 

Rodzaje folii hydrożelowej z serii “A”: 

- AAAA Clear - 50 szt 299,99 zł | 5,99 zł / szt
- AAAA Anti Blue Light - 50 szt 289,99 zł | 5,79 zł / szt
- AAAA Mat - 50 szt 289,99 zł | 5,79 zł / szt
- AAA Clear - 50 szt 199,99 zł | 3,99 zł / szt
- AAA Anti Blue Light - 50 szt 199,99 zł |  3,99 zł / szt
- AAA Mat - 50 szt 199,99 zł |  3,99 zł / szt
- AAA do Tabletów - 50 szt 549,99 zł |  10,99 zł / szt
- AA-S Clear  - 50 szt 149,99 zł |  2,99 zł / szt
- RELAX UV - 50 szt 309,99 zł |  6,19 zł / szt
- Privacy - 10 szt 149,99 zł |  14,99 zł / szt

Jak szybko zwraca się taki zakup? 

Jeśli twój sklep odwiedza sporo klientów, to taki ploter może się zwrócić już w pierwszym miesiącu po zakupie. Ceny za folie każdy ustala indywidualnie tak, aby dopasować się do tego na co pozwala rynek. Wiadomo, że trzeba też brać pod uwagę kto z jakim telefonem przychodzi. Nie ma co porównywać najnowszego iPhone’a czy Samsunga do średniaka sprzed kilku lat, dlatego ceny należy zawsze dobrać pod klienta.

Nasi klienci są zadowoleni po wprowadzeniu plotera do swoich sklepów i nie wróciliby już do tradycyjnych szkieł hartowanych. Zdecydowanie polecam zakup każdej osobie, która chce wdrożyć innowację do swojego sklepu oraz otworzyć sobie furtkę do dodatkowego dochodu i zdobycia większej ilości klientów.

Posted in: KATEMEDIA

Leave a comment

  • Zarejestruj się

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło